Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Województwie Lubuskim

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

W inicjatywy organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości włączają się miliony młodych ludzi, tworząc w ten sposób wielki ruch społeczny, będący źródłem nowych idei i motorem zmian na lepsze. Tydzień jest również okazją do podkreślenia roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Imprezy organizowane w listopadzie są dobrą okazją, by wymienić się doświadczeniami i uruchomić potencjał kolejnych pokoleń przedsiębiorców.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia.

W Województwie Lubuskim ŚTP to następujące wydarzenia:

12.11 – Warsztaty Młodzi Przedsiębiorcy – Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp., https://warsztaty-mlodzi-przedsiebiorcy-tp2018-f.konfeo.com/pl/groups

13.11 – Paulina Borsuk – Coaching menedżerski (sesje indywidualne), https://coaching-menedzerski-tp2018-f.konfeo.com

14.11 – Paulina Borsuk – Kobiety leadership (warsztat), https://kobiecy-leadership-tp2018-f.konfeo.com

15.11 – Anna Andrysiak – Coaching w zarządzaniu (warsztat), https://coaching-w-zarzadzaniu-tp2018-f.konfeo.com

15.11 – Paulina Borsuk – Coaching kariery (sesje indywidualne), https://coaching-kariery-tp2018-f.konfeo.com