CSR w firmie. Bezpłatne warsztaty regionalne on-line dla firm sektora MŚP z Lubuskiego – UWAGA – ODWOŁANE

Szanowni Państwo, decyzją organizatorów warsztaty zostały przełożone na inny termin, o nowym terminie będzie informować na bieżąco.
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach online w regionach dla przedstawicieli sektora MŚP. Warsztaty dotyczą tematyki społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) i znaczenia innowacji dla zrównoważonego rozwoju.

 

Z uwagi na sytuację epidemilogiczną, warsztaty będą prowadzone w formule online, przez firmę Goodbrand, która ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów związanych z tematyką społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) i celów zrównoważonego rozwoju (SDG).

Z uwagi na zmianę formuły warsztatu ze stacjonarnego na online, dysponujemy większą ilością miejsc, dlatego zapraszamy do rejestracji na 2 wolne terminy:

  • 29 września 2020 r. region zachodniopomorski
  • 1 października 2020 r. region lubuski

Warsztaty te odbędą się na bezpłatnej platformie Zoom – uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z użytkowaniem platformy, należy jednak zainstalować ją na komputer lub skorzystać z możliwości udziału w warsztatach poprzez przeglądarkę internetową.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztacie:

  • poznasz praktyczne narzędzia, które pozwolą Ci zarządzać obszarami wpływu przedsiębiorstwa na co dzień,
  • zwiększysz swoją konkurencyjności na rynku poprzez zastosowanie elementów CSR i SDG,
  • nauczysz się jak krok po kroku budować strategię rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o CSR,
  • dowiesz się jakie innowacje pozwolą Ci zmienić model biznesowy tak by osiągać korzyści ze zrównoważonego rozwoju,
  • uporządkujesz wiedzę z zakresu standardów odpowiedzialnego biznesu.

Program warsztatów składa się z trzech bloków tematycznych:

  • teoretycznego – wprowadzającego w zagadnienia związane z tematyką CSR i SDG,
  • regionalnego – w jaki sposób można połączyć wyzwania w danym regionie z CSR oraz innowacją dla zrównoważonego rozwoju,
  • praktycznego – w którym poznają Państwo praktyczne narzędzia zastosowania zasad CSR oraz celów SDGs w swoim przedsiębiorstwie.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na wskazany przez Państwa adres email prześlemy informacje na temat uczestnictwa warsztacie w formule online oraz kwestionariusz, za pomocą którego będzie Państwo mogli sprawdzić w jakich obszarach Państwa przedsiębiorstwa CSR występuje, a w jakich należałoby jego działania usprawnić.

Dane zebrane z kwestionariuszy mają charakter anonimowy, statystyczny i posłużą wyłącznie jako jeden z elementów ćwiczeń podczas warsztatów.

W przypadku pytań prosimy o przesłanie e-maila na adres:Grupa robocza ds. innowacji dla zrównoważonego rozwoju i CSR opracowała scenariusz warsztatów. W oparciu o wypracowany scenariusz, we wrześniu 2019 r. odbył się w Warszawie pilotaż warsztatów. Uczestnikami szkolenia byli właściciele oraz pracownicy MŚP z różnych regionów Polski. Reprezentowali różnorodne branże (m.in. usługi transportowe, produkcja styropianu, hotelarstwo, finanse, zarządzanie infrastrukturą wodną, regionalne stowarzyszania branżowe).

Warsztaty zostały pozytywnie ocenione przez ich uczestników, który zarekomendowali organizacji warsztatów w regionach i wzbogacenie ich o wiedzę praktyczną z zakresu tworzenia strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa. Grupa robocza uzgodniła założenia do organizacji warsztatów w regionach w 2020 roku. Nawiązano współpracę z lokalnymi władzami i regionalnymi ośrodkami wspierającymi przedsiębiorców. Trwa przygotowywanie programów dla poszczególnych warsztatów regionalnych.