III Forum Inwestycji Europejskich w Urugwaju (18-19.11.2020)

W dniach 18-19.11.2020 r. w Punta Carreras w Urugwaju odbędzie się III Forum Inwestycji Europejskich w Urugwaju. W swoich wystąpieniach prelegenci będą koncentrować się na usługach i ekologicznej ekonomii (green economy). Celem forum jest przedstawienie możliwości dla rozwoju inwestycji europejskich w Urugwaju oraz analiza tendencji i dobrych praktyk w tym zakresie w kontekście Układu o stowarzyszeniu UE-Mercosur.

Do udziału zaproszono nie tylko przedstawicieli sektora prywatnego (m.in. BBVA, Accor, dLocal, Deutsche Bahn, DHL, NOKIA) ale również wysoko postawionych urzędników państwowych z Urugwaju (m.in., minister gospodarki A. Arbeleche, minister transportu L.A. Heber, minister środowiska A. Peña, minister przemysłu, energii i górnictwa O. Paganini, przewodniczący urugwajskiej Izby Handlu i Usług J. Lestido) i unijnych (m.in. szef delegatury UE w Urugwaju K.-O. König, wiceprzewodniczący KE V. Dombrovskis). Prezydent Urugwaju – L. Lacalle Pou – otworzy Forum.  Jedną z osób wygłaszających uwagi końcowe będzie D. Kamiński, szef sekcji handlowej delegatury UE w Urugwaju.

Wydarzenie będzie transmitowane online przez El País Uruguay w godz. 9:30-13:00 czasu lokalnego (13.30 – 17.00 czasu środkowoeuropejskiego). https://data.elpais.com.uy/event-fie-2020/

Poniżej program wydarzenia: