Potencjał rynku górniczego w Chile, Peru i RPA

W Chile, Peru i RPA znajduje się łącznie kilkaset kopalni minerałów. To ogromny potencjał, który może być wykorzystany przez polskich przedsiębiorców. Dlatego jeśli działasz w sektorze górniczym i zamierzasz rozwijać swoją firmę za granicą, weź udział w bezpłatnym webinarium PAIH.

 

W Chile, Peru i RPA znajduje się kilkaset kopalni minerałów. Samo Chile jest numerem 1 w wydobyciu miedzi i odpowiada za 27% światowej produkcji oraz na drugiej pozycji wydobycia litu i odpowiada za 26,1% światowej produkcji. Na lata 2019-2028 zaplanowano uruchomienie 44 projektów górniczych o łącznej wartości 72 503 miliardów USD.

Z kolei Peru to jeden z górniczych bastionów Ameryki Łacińskiej. Eksport w sektorze górniczym stanowi 12% PKB, a ponad 60% całego eksportu pochodzi z branży górniczej. W Peru dominuje miedź, cynk, złoto oraz srebro. Peru posiada 10,3% światowych rezerw miedzi, 4,3% złota, 17,6% srebra oraz 12,2% cynku. W ciągu następnych paru lat, szacowana wartość projektów inwestycyjnych w sektorze górniczym to 59 miliardów USD.

Sektor górniczy od wielu lat przyciąga bezpośrednie inwestycje zagraniczne do RPA. W 2018 roku sektor wydobywczy wniósł 351 mld ZAR do PKB kraju zatrudniając bezpośrednio ponad 456 000 osób. Chociaż złoto, diamenty, platyna i węgiel są najbardziej znane spośród wydobywanych minerałów i metali to RPA posiada również złoża chromu, tytanu, wanadu i wiele innych cennych minerałów. Dzisiaj RPA stoi przed wieloma wyzwaniami związanymi ze starzeniem się sektora wydobywczego, a główne potrzeby to modernizacja, dostęp do odpowiedniej technologii, urządzeń i systemów zarządzania.

Zapraszamy do udziału w webinarium, podczas którego dowiesz się m.in.:

  • jaki jest potencjał sektora wydobywczego w regionach,
  • jakie są zasoby mineralne,
  • jaka jest konkurencja,
  • na jakich platformach szukać przetargów i jak należy się do nich zgłosić.

Szkolenie poprowadzą:

  • Maciej Gałaj, Kierownik Regionu Ameryka Łacińska, Centrum Eksportu, PAIH,
  • Adam Czerka, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Santiago de Chile,
  • Zofia Polakiewicz, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Limie,
  • Adrianna Szafruga, Kierownik Regionu Afryka i Bliski Wschód, Centrum Eksportu, PAIH.

Webinarium odbędzie się 10 grudnia o godz. 15:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.
Liczba miejsc ograniczona.

Zapisz się już dziś!