Szanse i możliwości eksportowe polskich produktów i usług do Kanady – umowa CETA w teorii i praktyce

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Polsko-Kanadyjską Izbą Gospodarczą oraz Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii
zaprasza na bezpłatne webinarium: Szanse i możliwości eksportowe polskich produktów i usług do Kanady – umowa CETA w teorii i praktyce
które odbędzie się 6 kwietnia br. o godzinie 13:00.

Od momentu wdrożenia umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą – CETA, łączna wymiana handlowa między Kanadą a UE przekroczyła 125 mld CAD (2019 rok), zaś między Polską a Kanadą – 3 mld CAD. To oznacza wzrost ponad 20% od 2017 roku.

Funkcjonowanie umowy CETA jeszcze zwiększyło konkurencyjność produktów pochodzących z UE na rynku kanadyjskim, m.in. dzięki zniesieniu ponad 99% ceł na produkty i usługi eksportowane do Kanady. Dodatkowo, rynek zamówień publicznych stał się otwarty dla europejskich, w tym polskich przedsiębiorstw. Aby skorzystać z tych możliwości i dowiedzieć się więcej o Umowie o wolnym handlu CETA oraz szansach jakie stwarza, zapraszamy do dołączenia do naszego webinarium.

Agenda Polsko-Kanadyjskiej Izby Gospodarczej:

 • Krótka charakterystyka rynku kanadyjskiego – omówienie możliwości i barier eksportowych
 • Czym jest umowa Comprehensive Economic Trade Agreement: regulacje i obowiązywanie?
 • Szanse i możliwości dla polskich przedsiębiorstw wynikających z regulacji CETA:- obniżone taryfy na produkty,
  – ochrona własności intelektualnej,
  – ułatwienia w certyfikowaniu,
  – możliwość udziału w kanadyjskich postępowaniach przetargowych (rynek szacowany na 171 miliardów CAD),
  – ułatwiony przepływ pracowników,
  – dostęp do rynku Stanów Zjednoczonych
 • Praktyczne aspekty eksportu produktów do Kanady – logistyka i przewóz towarów.

Agenda Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii:

 • Kluczowe kwestie dotyczące dwustronnej współpracy gospodarczej,
 • Bieżące działania i plany Ministerstwa wobec rynku kanadyjskiego.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:
Angelika Nowak, która urodziła się i kształciła w Warszawie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W październiku 2018 r. została powołana na stanowisko Dyrektora Polsko – Kanadyjskiej Izby Gospodarczej, gdzie odpowiada za bieżącą działalność Izby, organizację jej aktywności, współpracę z partnerami, a także wsparcie doradcze zarówno dla członków organizacji jak i innych przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją do Kanady (konferencje, szkolenia, organizacja spotkań B2B, wyjazdów na targi, misje itp).
Vitek Manitius, Prezydent Polimex Forwarding Corp, przedsiębiorstwa powstałego w 1982 roku dla ułatwienia handlu między Europą Wschodnią a Ameryką Północną. Od niemal 40 lat przedsiębiorstwo obsługuje duży przekrój kanadyjskiego środowiska biznesowego, oferując usługi logistyczne i transportowe, specjalizując się w obsłudze różnorodnych towarów różnymi środkami transportu na obszarze całego świata. Firma Polimex Forwarding Corp. jest członkiem Canada Poland Chamber of Commerce.
Bartłomiej Lewandowski, naczelnik Wydziału Dwustronnej Współpracy Gospodarczej w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej MRPiT, gdzie odpowiada za koordynację bilateralnych relacji handlowych z krajami azjatyckimi oraz Ameryką Północną (USA i Kanada). Od lat związany z promocją polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Pracował m.in. w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, gdzie był koordynatorem programu wsparcia dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązywaniem kontaktów handlowych z Afryką (Go Africa). Pracował również w Ambasadzie RP w Brukseli (Wydział Promocji Handlu i Inwestycji) oraz Ministerstwie Skarbu Państwa. Absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, mianowany urzędnik Służby Cywilnej.

LINK DO REJSTRACJI

Pobierz w PDF