Babimost: Wystartował pierwszy czarter do Turcji

We wtorek z lotniska w Babimoście wystartował pierwszy w tym sezonie wakacyjnym samolot do Turcji. Na pokładzie zasiadł niemal komplet pasażerów. Airbus A330-302 zabrał podróżnych do miasta Antalya.

Wobec rosnącej popularności turystycznej Turcji biuro Podróży Coral Travel Poland, uruchomiła 29 czerwca lotnicze połączenia do kurortu Antalya. Riwierę Turecką rokrocznie odwiedza blisko 400 tys. Polaków, z czego prawie 40% to klienci podróżujący z Coral Travel. – Uważamy, że port lotniczy w Babimoście jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak również z regionu przygranicznego Niemiec – mówi Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Dzięki korzystnemu położeniu lotniska z dogodnym dojazdem do autostrady A-2 i ekspresówki S-3 oraz magistrali kolejowej Wschód-Zachód, port lotniczy staje się konkurencyjny dla innych lotnisk. Wznowienie lotów do Turcji po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, świadczy o rosnącym potencjale regionu. Loty wakacyjne z Zielonej Góry do Antlalyi będą dostępne do 28 września.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI