EXPO 2020 w Dubaju. – Czuję się wyróżniona, że mogę tutaj być – wyznaje projektantka mody Natalia Ślizowska

– Ten wyjazd jest dla mnie wielkim wydarzeniem. Pierwszy raz jestem tak daleko od domu w celu prezentacji własnych projektów – powiedziała Natalia Ślizowska na światowej wystawie EXPO 2020, Ambasadorka Województwa Lubuskiego, na antenie Radia Plus Gorzów,

Jak podkreśla sama rozgłośnia – po raz pierwszy w historii redakcja Radia Plus Gorzów połączyła się z Dubajem w Emiratach Arabskich. Rozmówczynią red. Agnieszki Moskaluk była Natalia Ślizowska, której talent wielu telewidzów poznało dzięki jej udziałowi w pierwszej edycji programu „Project Runway” w 2014 r.

Dziś pochodząca z Lipek Wielkich projektantka mody prowadzi pod swoimi nazwiskiem pracownię przy ul. Chrobrego w Gorzowie Wlkp., ma na koncie liczne pokazy, m.in.: „Landsberg Circus” na deptaku przy ul. Chrobrego, wielki pokaz mody na XI Lubuskim Kongresie Kobiet w Zielonej Górze czy wystawę „My fashion world” w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie.

Natalia Ślizowska w rozmowie z Radiem Plus Gorzów mówiła, że jest podekscytowana, bo pierwszy raz jest w Dubaju. – Ten wyjazd jest dla mnie wielkim wydarzeniem. Pierwszy raz jestem tak daleko od domu w celu prezentacji własnych projektów. Czuję się wyróżniona, że mogę tutaj być – wyznała projektantka mody, która na światowej wystawie EXPO w Dubaju prezentuje kolekcję „Welcome, Dubai!” (50 projektów), inspirowaną przyrodą Ziemi Lubuskiej.

Projekty Natalii Ślizowskiej zachwycają nie tylko podczas pokazów, ale i na ekspozycji stałej na lubuskim stoisku w Polskim Pawilonie. Kreacje dopełniają pokazy filmów nakręconych w plenerach Ziemi Lubuskiej.

– Pokazy w Polskim Pawilonie zostały bardzo dobrze przyjęte, udostępnione i oznaczone w mediach społecznościowych – cieszy się projektantka Natalia Ślizowska. – Wszystko poszło bardzo dobrze. Było to bardzo widowiskowe i jestem bardzo zadowolona.