EXPO 2020 w Dubaju. Te pawilony zachwycają technologicznymi nowinkami

W środę (19 stycznia) przedstawiciele lubuskiej misji gospodarczej odwiedzili najbardziej zaawansowane technologicznie pawilony na światowej wystawie EXPO 2020 w Dubaju.

Od poniedziałku (17 stycznia) woj. lubuskie promuje się podczas światowej wystawy EXPO 2020 w Dubaju. Członkowie lubuskiej misji gospodarczej, składającej się z przedsiębiorców, przedstawicieli środowiska naukowego oraz samorządu, której przewodniczy członek zarządu woj. lubuskiego, Marcin Jabłoński, prowadzą szereg spotkań i rozmów biznesowych, których celem jest zdobycie nowych rynków zbytu oraz pozyskanie nowych kontrahentów. Poza tym lubuskie ma swoje stoisko, zaprojektowane przez pracowników i studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, pokazujące potencjał gospodarczy naszego regionu oraz jego naturalne walory. W środę odwiedził je Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2020, Adrian Malinowski, który był pod wrażeniem jego oryginalnego projektu.

Przedstawiciele naszego regionu znaleźli też chwilę, aby odwiedzić najbardziej zaawansowane technologicznie pawilony na EXPO. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii jest tu niezwykle imponujące.

Pawilon Mobility. Państwa, które znalazły się w strefie Mobilności to m.in. Finlandia, Australia, Rosja czy Polska. To opowieści o świecie i o człowieku. Nowoczesne narzędzia umożliwiły pokazanie tradycji i kultury państw, ale także przyszłości świata, idei przyświecających naukowcom oraz osiągnięciom naukowym i technologicznym. Wystawy budzą emocje, rozbudzają wyobraźnię, budzą szacunek do Ziemi i jako naszej planety. Pokazują także miejsce człowieka we wszechświecie.

EXPO w Dubaju to najdroższa do tej pory i najnowocześniejsza wystawa w historii.

Lubuska misja gospodarcza unijnym wsparciem

Lubuska delegacja składa się z przedsiębiorców i przedstawicieli nauki oraz samorządu, której przewodniczy członek zarządu woj. lubuskiego Marcin Jabłoński. W misji udział biorą uzupełniają także m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa, Wacław Maciuszonek, wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz oraz radny województwa, Sebastian Ciemnoczołowski.

Wyjazd na światową wystawę EXPO 2020 w Dubaju był możliwy dzięki realizacji unijnego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dofinansowanie do misji gospodarczej wynosi 85 proc. kosztów.

 

#ExpoPL #PolandAtExpo #Expo2020 #Expo2020Dubai

 

POWIĄZANE WIADOMOŚCI