Efekt misji w Dubaju? Firma z Żar ma wyjątkowe zlecenie

Firma Design Studio z Żar przywiozła z misji gospodarczej w Dubaju wyjątkowe zlecenie. Propozycje współpracy podczas wyjazdu zorganizowanego przez urząd marszałkowski dostali też inni nasi przedsiębiorcy.

Co wspólnego mają ze sobą obroże dla psów, Dubaj i lubuscy przedsiębiorcy? Odpowiedzią jest zamówienie, które realizuje żarska firma Design Studio. Wykona prototyp drewnianego pudełka na obroże dla psów, na zlecenie ich producenta.

Wyzwanie, ale i duża szansa

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich obroże dla zwierząt są traktowane niemal jak biżuteria. Wykonuje się je z jedwabiu i ozdabia drogimi kamieniami. Tak luksusowy towar musi być odpowiednio zapakowany.

Do wykonania prototypu pudełka firma otrzymała próbkę drewna z drzewa ghaf, rosnącego na pustyni. – Jest dość specyficzne. Zaczęliśmy obróbkę, czyli osuszanie tego materiału i przygotowanie do dalszego przerobu. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – mówi w materiale „Tygodnika Regionalna” właściciel firmy Design Studio, Jan Kurałowicz.

Nikt do tej pory nie produkował opakowań z takiego materiału. Firma z Żar ma jednak doświadczenie w wykonywaniu ekskluzywnych przedmiotów, np. pudełek na cygara. Jeśli klient z Dubaju zaakceptuje jej produkt, jest szansa na dłuższą współpracę. – Wiem, że w dalszej perspektywie chcą także produkować uprzęże dla koni, które dla szejków mają większą wartość niż drogie auta – wyjaśnia Jan Kurałowicz.

Co jeszcze mogą zyskać lubuskie firmy?

Zlecenie na wykonanie prototypu opakowania to efekt misji gospodarczej w Dubaju zorganizowanej dla lubuskich przedsiębiorców. Design Studio z Żar było właśnie jednym z jej uczestników. – Byłem na Białorusi, w Mediolanie, ale dopiero z Dubaju wróciłem z tak dużym sukcesem. Gdyby nie urząd marszałkowski, to byśmy tam tak szybko nie dotarli – przyznaje właściciel żarskiej firmy.

A to nie jedyny owoc biznesowych spotkań. Podczas misji propozycję współpracy otrzymała także m.in. firma Mode Mio ze Skwierzyny, która wyposaża wnętrza mieszkań czy hoteli. Dalsze rozmowy z potencjalnymi kontrahentami będzie prowadzić firma SEASTEAD z Przytocznej – przedstawiciel branży budowlanej i konserwacji statków czy WAMA Polen ze Strzelec Krajeńskich – producent specjalistycznego obuwia.

O misji gospodarczej w Dubaju

Styczniowa misja była elementem promocji gospodarczej województwa lubuskiego na Światowej Wystawie EXPO 2020. Delegacji składającej się z przedsiębiorców i przedstawicieli nauki oraz samorządu przewodniczył członek zarządu woj. lubuskiego Marcin Jabłoński. Skład delegacji samorządowej uzupełnili także m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Wacław Maciuszonek, wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz oraz radny województwa Sebastian Ciemnoczołowski.

Dla przedsiębiorców misja stanowiła okazję do pozyskania nowych partnerów biznesowych. Wzięli w niej udział:

Centrum Energetyki Odnawialnej, Uniwersytet Zielonogórski – prezes Radosław Grech

Instytut Sztuk Wizualnych, Uniwersytet Zielonogórski – Joanna Legierska-Dutczak (oraz studenci)

Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej – wiceprezes Bogumiła Gramza

Natalia Ślizowska Atelier, projektantka mody – Natalia Ślizowska i Rafał Rybicki

Krainy Eksperymentów – Małgorzata Zubaszewska, Paulina Balcerowska

BudGeo Sp. z o.o.- Zielona Góra- Patryk Jonak

DESIGN STUDIO JAN KURAŁOWICZ – Żary – Jan Kurałowicz

ENSORE Sp. z o.o. sp. kom.-akcyjna – Zielona Góra/Stary Kisielin/ Zatorze – Przemysław Bieńkowski

GBP GROUP MICHAŁ PIEŃKOWSKI – Gorzów Wlkp. -Michał Glinka

GEODRONIX Krzysztof Krysiński – Krosno Odrzańskie -Bartłomiej Grzelak

JKB Jagodziński, Bułach sp.j. – Czerwieńsk – Jakub Bober

KASKAT Sp. z o.o. – Gorzów Wlkp. – Bartek Franczak

MAGNOLIA Sp. z o.o. – Lubsko – Marek Bryl

MAJESTIC RENT BUDNY NORBERT -Norbert Budny

MODE MIO – Skwierzyna – Magdalena Merda

OZEnergia sp.o.o. – Zielona Góra – Przemysław Depta

ROYAL ESTATE TOMASZ JAGIEŁŁO – Przytoczna – Tomasz Jagiełło

SEASTEAD – Przytoczna – Marcin Kopyś

WAMA POLEN – Strzelce Krajeńskie – Anna Tomaszewska

WeLoveHomes – Świdnica – Malwina Pasierbska

Wyjazd lubuskiej delegacji na światową wystawę EXPO 2020 w Dubaju był możliwy dzięki realizacji unijnego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dofinansowanie do misji gospodarczej wynosiło 85 proc. kosztów.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI