DIAMENTY FORBESA 2022

DIAMENTY FORBESA 2022 – KRÓTKIE PODSUMOWANIE

W lutym br. przedstawione zaktualizowane dane nt. lubuskich Diamentów Forbesa 2022. Wynika z nich, że XIV edycja rankingu to wysyp lubuskich Diamentów. W podziale na trzy grupy przychodów znalazło się łącznie 178 podmiotów, gdy w poprzednich edycjach zaledwie 68 i 78 (2021 i 2020) laureatów. 

Za największą firmę Diamentową uznano spółkę Cinkciarz.pl, ze względu na dynamikę wzrostu i wartość przychodów – 24,7 mld zł (1 miejsce w województwie i 60 w Polsce). Za Cinkciarzem w kategorii przychodów powyżej 250 mln zł znalazło się 8 podmiotów, w tym z branży spożywczej, papierniczej, tworzyw sztucznych, przetwórstwa drewna, producent telewizorów oraz e-sklep i szpital).

Na uwagę zwraca fakt, że w pozostałych kategoriach (dynamika przychodów do 50 mln oraz w przedziale 50-250 mln zł) listy Diamentów Forbesa otwierają spółki produkujące i sprzedające chemię gospodarczą oraz środki dezynfekcyjne (Marba oraz Sani).

Pozostałe lubuskie Diamenty odzwierciedlają wiodące branże produkcyjne oraz usługowe regionu. Oprócz ww. wymienionych występują firmy m.in. z branż metalowej, motoryzacyjnej, elektrycznej, elektronicznej, budowlane, TLS oraz usługowe, w tym sklepy (branżowe i wielobranżowe).

Pełny artykuł i lista diamentów Forbesa:

www.forbes.pl/diamenty/2022/artykuly/diamenty-forbesa-2022-wojewodztwo-lubuskie-zobacz-najlepsze-firmy/lhjkb6y

 

WIZYTÓWKI DIAMENTÓW FORBESA 2022:

Na stronie Forbes.pl zamieszczono także informacje nt. firm wizytówek z całego kraju. W tym gronie znalazły się następujące lubuskie spółki:

Batcar Sp. j. Krzysztof Pawluć, Bogdan Tyliszczak:

Sprzedaż akumulatorów do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, pojazdów i maszyn rolniczych, motocykli, a także akumulatory do zastosowań specjalnych (podnośniki, łodzie, jachty, zasilanie buforowe) – ponad 0,5 miliona sztuk rocznie

www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2022/batcar-akumulatory-to-nasza-pasja/4k428lf

Ekoenergetyka Polska S.A:

Firma rozwija najnowsze technologie ładowania pojazdów elektrycznych. Dysponuje czterema  centrami B+R. W tym roku planowane jest otwarcie centrum badawczego, którego zadaniem będzie prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz energoelektronicznych układów przekształtnikowych na skalę przemysłową oraz promocja tych rozwiązań w elektromobilności. Dostarczyła swoje produkty do 26 krajów na świecie, liczba uruchomionych stacji do tej  pory przekroczyła 2200 sztuk.

www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2022/ekoenergetyka-polska-rozwiazania-dla-e-mobility/69pbbqs

eobuwie pl S.A.:

eobuwie.pl to lider e-commerce w segmencie obuwia i akcesoriów w regionie Europy Środkowej. Spółka obecna jest łącznie na 17 rynkach. Jednym z flagowych rozwiązań jest innowacyjna usługa skanowania 3D stóp esize.me. System dokonuje szczegółowego pomiaru – uwzględniając najważniejsze parametry stopy: długość, szerokość oraz wysokość podbicia, a następnie na tej podstawie rekomenduje buty z oferty eobuwie.pl. To nowatorskie rozwiązanie dostępne jest w Polsce, Bułgarii, Czechach, Grecji oraz na Węgrzech.

Eobuwie wprowadza również opakowania wielokrotnego użytku. Dzięki temu nawet dziesięciokrotnie można zmniejszyć zapotrzebowanie na jednorazowe opakowania. Spółka oferuje ponad 177 tys. produktów od ponad 580 marek.

www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2022/eobuwiepl-zakupy-przyszlosci/ksz9zz0

Holding- Zremb Gorzów S.A.:

Spółka oferuje szeroki zakres wyrobów i usług, m.in. konstrukcje stalowe suwnic, konstrukcje stalowe dla przemysłu, konstrukcje ze stali stopowej i aluminium, korpusy i konstrukcje nośne maszyn, przepustnice, osprzęt dla turbin wiatrowych, chwytaki, urządzenia dźwignicowe, przyczepy transportowe, wentylatory przemysłowe, elementy wyposażenia hut, cementowni i stalowni, lekkie konstrukcje stalowe: schody, podesty, pomosty, drabiny oraz wyposażenie ferm hodowlanych. Spółka oferuje szereg usług z zakresu obróbki skrawaniem oraz usługi cynkowania ogniowego.

www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2022/holding-zremb-gorzow-stal-to-nasza-pasja/vw4vgy0

Könecke Sp. z o.o.

Firma stała się liderem i ekspertem na rynku wędlin dojrzewających. Od 2006 r. jesteśmy częścią „zur Mühlen Gruppe”, tworzącej największy holding zakładów przetwórstwa mięsa w Europie, posiadających kilkanaście dużych fabryk z najbardziej rozpoznawalnymi markami. Ponad 50 tys. badań rocznie gwarantuje najwyższe standardy jakości i nieograniczone bezpieczeństwo produktów. Są one sprzedawane do ponad 40 krajów na całym świecie.

www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2022/konecke-wysublimowany-smak-i-jakosc/vrd020c

Stelmet S.A.

Lider produkcji i dystrybucji drewnianej architektury ogrodowej w Europie jest też wiceliderem w produkcji pelletu w Polsce. Zielonogórska spółka obecna w Wielkiej Brytanii, posiada najnowocześniejszy w Europie zakład produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Grudziądzu. Produkty Stelmetu mają swoich odbiorców w ponad 25 krajach, głównie sieciach sklepów DIY („Zrób To Sam”) oraz specjalistycznych marketach budowlanych. Są to wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, obejmujące m.in. różnego rodzaju płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe.

www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2022/stelmet-natura-w-parze-z-jakoscia/c833q5p

Sygnity Business Solutions S.A.

www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2022/sygnity-business-solutions-wspieramy-cyfrowa-transformacje/35pr180

Powstała w 1991 roku w Zielonej Górze spółka IT (wcześniej to Max Elektronik SA) zbudowała system informatyczny wspierający obsługę procesów bibliotecznych (PROLIB). Od 2015 roku jako Sygnity Business Solutions SA poszerzyła ofertę o wdrożenia systemów ERP światowych rozwiązań – jest wiodącym partnerem Oracle, ponadto SAP i Microsoft. Zgodnie z wymogami rynku stosuje rozwiązania w chmurze, automatyzację i digitalizację procesów, funkcjonalności realizuje przez aplikacje mobilne i stale rozszerza zakres e-usług. Pozyskała  klientów z sektora bankowego, wydobywczego, leśnego, lotniczego i publicznego. Rozwiązania spółki wspierają usprawnianie procesów finansowo-księgowych, budżetowych, logistycznych, projektowych i kadrowo-płacowych.

 

Autor:

Arseniusz Woźny

Tel. (68) 45 65 531