Informacja nt. konferencji CARO – lipiec 2022 r.

Szanowni Państwo,
W załączeniu przekazuję informację  nt. konferencji CARO (lipiec 2022 r.) o której wspominał w trakcie piątkowego spotkania LFI prof. Marek Banaszkiewicz z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Konferencja poświęcona jest prezentacji i omówieniu bieżących działań międzynarodowych związanych z robotyką kosmiczną. Konferencja będzie okazją do omówienia głównych zagadnień związanych z robotyką, bezzałogowymi statkami powietrznymi, systemami sterowania, mechatroniką itp. W ostatnim dniu konferencji podczas Warsztatów Mikroelektroniki Kosmicznej zaprezentowane zostanie kilku studiów przypadków projektowych poświęconych metodom Sztucznej Inteligencji w nawigacji autonomicznej. 

Konferencja  to również okazja do wymiany informacji z naukowcami zajmującymi się mechaniką orbitalną, planetologią i materiałoznawstwem. Polska jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), a wiele polskich działań kosmicznych jest zsynchronizowanych z szerszymi programami europejskimi. Może to stworzyć nowe możliwości współpracy międzynarodowej i rozwoju.

Najważniejsze syntetyczne informacje n/t CARO to:

– 4 edycja międzynarodowej konferencji naukowej CARO (Conference on Aerospace Robotics)

– termin konferencji: 06-08 lipca 2022 (śr – pt)

– lokalizacja: Hotel QUBUS, ul. Ceglana 14a, Zielona Góra

– strona konferencji CARO: https://caro.spaceregion.eu/index.html

– kontakt do Komitetu Organizacyjnego: , tel. + 48 68 41 41 055

Dokument