Centrum Energetyki Odnawialnej oraz stacjeladowania.com ruszają z wizytą na Tokyo AUTOMOTIVE WORLD do Japoni

Centrum Energetyki Odnawialnej oraz stacjeladowania.com, firmy z Partnerstwa województwa lubuskiego „Zielona Gospodarka” promującego innowacyjność, ze styczniową misją w Tokyo.

Zainicjowane w czerwcu 2022 roku Partnerstwo na rzecz B+R w ramach specjalizacji województwa lubuskiego: „Zielona Gospodarka”, a określone tytułem partnerstwa „Zielona Gospodarka i Odnawialne Źródła  Energii”, którego celem jest kreowanie rozwiązań Zielonej gospodarki opartej o odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną, podpisane przez 14 lubuskich firm, nie tylko działa lokalnie, ale też wykazuje inicjatywę i aktywnie poszukuje rozwiązań poza granicami Europy.

Radosław Grech prezes Centrum Energetyki Odnawialnej, które jest Liderem Projektu oraz Adam Agacki prezes stacjeladowania.com w styczniu ruszają z wizytą na Tokyo AUTOMOTIVE WORLD do Japonii, gdzie odbędzie się pokaz zaawansowanych technologii motoryzacyjnych.

Innowacja tworzy się przez działanie

„Naszym zadaniem jako Lidera Projektu jest dbanie o to, by Partnerstwo nie skończyło się jedynie na papierze”

– mówi Radosław Grech prezes Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

„Zacieśnianie współpracy lubuskich jednostek naukowo-badawczych z lubuskimi przedsiębiorstwami w celu wypracowania nowych technologii i sposobów dla zamiany konwencjonalnych źródeł energii oraz na rzecz maksymalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, jest czymś co dzieje się każdego dnia. Czas poszerzyć obszar działań i poszukać parterów do współpracy i nowych projektów w kraju, który wiedzie prym w rozwiązaniach automotive.”

– dodaje Radosław Grech.

„Tylko szerokie zaangażowanie przedsiębiorstw w procesy B+R pozwoli maksymalnie identyfikować potrzeby i problemy, jakie w poszczególnych procesach należy wyeliminować dla wprowadzenia zupełnie nowych metod w zakresie pozyskiwania i wytwarzania energii. Wspólna wizyta w Tokyo ze stacjeladowania.com jest tego dobrym przykładam”

– konkluduje Radosław Grech.

Partnerstwo szansą na rozwój

„W firmie stacjeladowania.com sp. z o.o. staramy się wyprzedzać trendy. Branża e-mobility rozwija się na świecie niezwykle szybko. Na co dzień przyglądamy się jej z naszej, europejskiej perspektywy. Chcąc być na bieżąco ze światowymi nowościami trzeba co jakiś czas wyjrzeć z ten naszej europejskiej bańki”

– mówi Adam Agacki prezes stacjeladowania.com

Uczestniczenie w międzynarodowych spotkaniach w różnych zakątkach świata pozwala podpatrzeć firmy, które inwestują w poszukiwanie innych rozwiązań, w innowacje. Zobaczyć czym żyje świat, poznać bliżej technologie, które jeszcze nie dotarły do kraju nad Wisłą i przede wszystkiem nawiązać partnerstwa.

„Naszą Misją jest, aby być partnerem gwarantującym światową jakość, elastyczność i szybkość działania. Partnerem, którego nowoczesne produkty przybierają wiele form, stając się inwestycją, która się opłaca. Osobiste spotkania z naszymi obecnymi i potencjalnymi partnerami z Japonii w zakresie elektromobilności bateryjnej i wodorowej, pozwalają nam na realizację tej obietnicy każdego dnia”

– dopowiada Adam Agacki.

„W ramach naszych aspiracji w zakresie nowych technologii rozwijamy nasze kontakty nie tylko w Japonii, ale również na bliskim wschodzie i w Stanach Zjednoczonych. Szersza perspektywa pozwala nam lepiej przewidywać trendy pojawiające się w Polsce, co buduje naszą przewagę konkurencyjną”

– konkluduje prezes stacjeladowania.com

Targi AUTOMOTIVE WORLD w Tokyo odbędą się 25-27 stycznia. To połączenie wystaw i konferencji poruszających ważne tematy w branży motoryzacyjnej, takie jak elektronika samochodowa, samochód podłączony do sieci, jazda autonomiczna, EV/HV/FCV, waga, technologia przetwarzania i MaaS. To miejsce spotkać producentów branży motoryzacyjnej poszukujących dostawców i partnerów.