Informacja o konkursie Youth Start-Up Competition (YSC) 2023 dla osób w wieku od 18 do 25 lat

W ramach Europejskiego Tygodnia MŚP Komisja Europejska ogłosiła konkurs Youth Start-Up Competition (YSC) 2023. Konkurs został ogłoszony na stronie UE: Promoting Enterprise blog.

Uczestnik

Konkurs jest skierowany do młodych przedsiębiorców w wieku od 18 do 25 lat z pomysłami na start-upy, które odzwierciedlają wartości UE takie jak zrównoważony rozwój, włączenie społeczne i innowacje technologiczne.

Zgłoszenie

Zgłoszenie polega na wypełnieniu elektronicznego formularza (dane kontaktowe, krótka biografia i zdjęcie), do którego należy załączyć film do 3 minut. W nagraniu należy opisać, po angielsku, pomysł na działalność, jego znaczenie i biznesplan.

Formularz

Termin

Zgłoszenia można przesłać do 25 września 2023 r. (poniedziałek).

Ocena zgłoszeń

Zgłoszenia są oceniane bezpośrednio przez europejskie jury. Do finału zostaną wybrane trzy osoby. Finaliści zostaną zaproszeni na Zgromadzenie MŚP (SME Assembly), które odbędzie się od 13 do 15 listopada 2023 r. w Bilbao w Hiszpanii. W dedykowanej sesji YSC podczas wydarzenia finaliści będą mieli okazję zaprezentować swój pomysł na start-up oraz model biznesowy. Zwycięzca YSC zostanie wybrany na podstawie trzech podstawowych kryteriów: kreatywności, widoczności i komunikacji.

Kontakt

Pytania dotyczące konkursu można przesłać na adres: .

źródło