Zapraszamy na Kongres Gospodarczy Lubuskie 2023

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2023, który odbędzie się 5 października 2023 roku. To wyjątkowe wydarzenie, które poświęcone będzie najaktualniejszym problemom i wyzwaniom naszego regionu i kraju. Inauguracja Kongresu odbędzie się o godzinie 10:00 w Regionalnym Centrum Animacji Kultury (RCAK) w Zielonej Górze przy ul. Sienkiewicza 11.

Kongres Gospodarczy Lubuskie 2023 to okazja do skupienia uwagi na kluczowych kwestiach dotyczących gospodarki, przedsiębiorczości, ekologii i innowacji technologicznych. Wierzymy, że nasz region ma ogromny potencjał, który można jeszcze bardziej rozwijać i wykorzystywać. Chcemy stworzyć inspirującą platformę do dyskusji i wymiany poglądów, a także promować współpracę między przedsiębiorcami, naukowcami i ekspertami.

Kongres Gospodarczy Lubuskie 2023 skupi się na trzech głównych obszarach:

  1. Gospodarka i Przedsiębiorczość: Odniesiemy się do obecnej sytuacji Przedsiębiorców, problemów i zagrożeń przed jakimi zostali postawieni w ostatnich latach wynikających z kosztów utrzymania pracowników, niestabilności prawa i systemu podatkowego. Będziemy mówić także o sytuacji ludzi młodych i propozycjach rozwiązań problemów z mieszkalnictwem czy kryzysem demograficznym. Dyskusja dotyczyć będzie bieżących i przyszłych wyzwań dla naszej lokalnej gospodarki.
  2. Ekologia i Ochrona Środowiska: W obliczu globalnych zagrożeń ekologicznych i kryzysu klimatycznego, skoncentrujemy się na sposobach ochrony naszego środowiska naturalnego. Wobec coraz większych katastrof ekologicznych takich jak pożar odpadów w Przylepie, czy zanieczyszczenie Odry postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Czy jesteśmy w stanie ocalić nasze środowisko?
  3. Technologie Energetyczne: Zastanówmy się: Czy grozi nam „energetyczny szok”? Poznamy najnowsze technologie i rozwiązania energetyczne takie jak doliny wodorowe czy SMR – małe reaktory modułowe i dowiemy się, jak możemy je wykorzystać w naszym regionie.

Wyjątkowi goście i prelegenci:

  • Janusz Lewandowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego
  • Henryka Bochniarz – Przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan

Nie tylko tematyka Kongresu Gospodarczego Lubuskie 2023 jest niezwykła. Udział w wydarzeniu będzie okazją do wysłuchania motywujących i mentorskich wykładów naszych gości:

  • Marek Kamiński: Polski innowator, filozof i podróżnik, który podzieli się swoją niezwykłą wiedzą i doświadczeniem, inspirując nas do myślenia inaczej i podejmowania wyzwań.
  • Michał Sadowski: Znany polski startupowiec, który dzielić się będzie swoją historią i wskazówkami, jak osiągnąć sukces w świecie nowych technologii i przedsiębiorczości.

Zapisy i szczegóły

Zapraszamy do rejestracji na Kongres Gospodarczy Lubuskie 2023 na stronie www.kongres.lubuskie.pl, gdzie znajdą Państwo również szczegółowy program wydarzenia oraz informacje dotyczące logistyki.

Mamy nadzieję, że dołączycie Państwo do naszego wyjątkowego wydarzenia, które ma na celu nie tylko inspirować, ale także wspierać rozwój naszego regionu. Liczymy na owocne dyskusje, nowe pomysły i nawiązywanie cennych kontaktów.

Razem możemy stworzyć lepszą przyszłość dla Lubuskiego i całej Polski. Do zobaczenia na Kongresie!