Ostatnie spotkanie mentoringowe dla przedsiębiorców. Janina Bąk w Zielonej Górze przyciągnęła tłumy

W Zielonej Górze odbyło się ostatnie spotkanie w ramach wiosennego cyklu, który organizuje Departament Gospodarki i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Gość specjalny Janina Bąk przyciągnęła tłumy!

Radny Województwa Lubuskiego Sebastian Ciemnoczołowski rozpoczął czwartkowe (4 kwietnia 2024 r.) spotkanie mentoringowe dla przedsiębiorców. – Przedsiębiorcy są najbardziej kreatywną grupą zawodową. Województwo lubuskie od dawna angażuje się w różnego rodzaju eventy, które mają aktywizować przedsiębiorczość. To śniadania biznesowe, spotkania networkingowe. Ktoś wpadł na pomysł, aby spotykać się w inny sposób i o innej porze, nadążając za współczesnymi czasami. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie dla państwa inspiracją. Województwo Lubuskie nie ma tradycji przemysłowych, tu nigdy nie było wielkich fabryk. To, co jest największym potencjałem regionu, to ludzie – mówił radny.

W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Departamentu Infrastruktury Transportowej UMWL Sławomir Kotylak.

Gościem specjalnym spotkania była Janina Bąk – polska statystyczka, blogerka, influencerka, nauczycielka akademicka, aktywistka społeczna, autorka książek, szerzej znana pod pseudonimem Janina Daily. Popularyzatorka nauki, aktywistka, napisała dwie bestsellerowe książki o statystyce, wygłosiła trzy wykłady TEDx. Temat prelekcji J. Bąk to „Połączenie tematu wizualizacji danych oraz sztuki prezentacji i wystąpień publicznych”.

Spotkanie, które odbyło się w Zielonej Górze, było ostatnim w ramach wiosennego cyklu, które zorganizował Departament Gospodarki i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Wcześniej wydarzenia odbyły się w Gorzowie Wlkp., Nowej Soli, Żarach, Słubicach.

Na spotkania mentoringowe zaproszeni zostali przedsiębiorcy oraz osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prowadzenia biznesu, a także rozwinąć umiejętności osobiste.

Podczas wydarzenia była okazja do zapoznania się z ofertą Urzędu Marszałkowskiego skierowaną dla przedsiębiorców, informacjami o możliwości pozyskania Funduszy Europejskich, propozycją Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost skierowaną do biznesu.

źródło