SIŁA KOBIET W BIZNESIE – misja do Hiszpanii

Od poniedziałku rozpoczyna się kolejna misja gospodarcza organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Tym razem kierunkiem eksportowym jest rynek hiszpański. Lubuscy przedsiębiorcy na czele z Panią Marszałek Elżbietą Anną Polak spotkają się z przedsiębiorcami z Murcji oraz Barcelony.

W składzie kwietniowej misji jest wyjątkowo dużo żeńskich przedstawicielek biznesu. Od lat z sukcesem prowadzą własną działalność w regionie i stale się rozwijają. Wizyta na międzynarodowych targach Alimentaria i Hostelco w Barcelonie oprócz nowych kontraktów biznesowych, to także okazja do podpatrzenia nowych wzorców i światowego designu.

W misji biorą udział również firmy produkcyjne, specjalizujące się w produkcji mebli hotelowych, klimatyzacji oraz wyrobów drewnianych. Jest także przedstawiciel firmy IT, twórca portalu wymiany handlowej artykułów rolniczych.

Pani Marszałek w poniedziałek spotka się z Ministrem ds. Ochrony Zdrowia oraz Ministrem ds. Zatrudnienia, Uniwersytetów i Przedsiębiorstw Autonomicznego Regionu Murcji. Odwiedzi także Uniwersytet Katolicki – partnerską uczelnię Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz jeden z najnowocześniejszych szpitali wyposażony w Centrum Biochemii i Genetyki Klinicznej. Centrum powstało w celu wykrywania, diagnozowania i zapobiegania chorobom genetycznym. Zajmuje się także badaniem tych chorób w dziedzinie cytogenetyki, genetyki biochemicznej i genetyki molekularnej.

Misja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, w ramach Osi Priorytetowej 1, Działanie 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP – projekty realizowane poza formułą ZIT.

  Nazwa Miasto Zakres działalności
Zakład Produkcji Mebli
Merda Meble
Magdalena Merda
Skwierzyna Produkcja mebli hotelowych
Hotel Śródmiejski sp z o.o. Zielona Góra Zakwaterowanie
Krojcig Małgorzata Winny Dworek Zielona Góra Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej
Joanna Raplewicz Dom Mody Zielona Góra Przygotowywanie i dostarczanie żywności dla odbiorców zewnętrznych
ŻABI DWÓR KRYSTYNA WOŹNIAKOWSKA Radwanów Hotele i podobne obiekty zakwaterowania
Farm Market Nowa Sól Działalność portali
Iglotechnik Sp. z o.o. Zielona Góra Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków
Lignapol Skwierzyna Produkcja wyrobów gdzie indziej  niesklasyfikowanych
PHU Żak Magdalena Żejmo Krosno Odrzańskie Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana