Misja Gospodarcza do Egiptu, 30.06 – 03.07.2018 z okazji Polsko-Egipskich Konsultacji Gospodarczych

Misja Gospodarcza do Egiptu, 30.06 – 03.07.2018 z okazji Polsko-Egipskich Konsultacji Gospodarczych

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Federacją Egipskich Izb Handlowych, Federacją Egipskiego Przemysłu, Egipskim Stowarzyszeniem Biznesu, Egipsko-Polskim Stowarzyszeniem Biznesmenów oraz przy wsparciu Ambasady RP w Kairze i Ambasady Egiptu w Polsce, organizuje Misję Gospodarczą do Egiptu (Kair, Suez/Aleksandria). Misja odbędzie się w terminie 30 czerwca – 3 lipca 2018 r. i będzie towarzyszyć oficjalnej wizycie w Egipcie p. Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju, w związku z polsko-egipskimi konsultacjami gospodarczymi w Kairze.

Krajowa Izba Gospodarcza od wielu lat współpracuje z egipskimi organizacjami biznesowymi, a obecna wizyta Misji KIG w Egipcie wpisuje się w kalendarz wymiany delegacji handlowych i spotkań gospodarczych organizowanych naprzemiennie w obydwu krajach oraz współpracy w projektach regionalnych.

Polsko-egipska wymiana handlowa zachowuje stała tendencje wzrostową, a polskie firmy zainteresowane są projektami inwestycyjno-kooperacyjna realizowanymi na tym rynku. Wśród najbardziej perspektywicznych obszarów współpracy gospodarczej znajdują się:

 Sektor ropy naftowej i gazu: w związku z nowymi odkryciami złóż istnieje zapotrzebowanie na wyposażenie, instalacje, sprzęt wiertniczy, urządzenia, maszyny i podzespoły do produkcji, dystrybucji i przetwórstwa tych surowców;  Branża kolejowa: reforma i modernizacja kolejnictwa należą do priorytetowych zadań rządu egipskiego w krótkiej perspektywie czasowej. W budżecie zatwierdzono ca. 1,5 mld USD na rozwój infrastruktury kolejowej, w tym na zakup nowych lokomotyw, remonty i renowacje istniejącego taboru, modernizacje istniejących linii kolejowych, systemy sygnalizacyjnokontrolnych i alarmowych;  Sektor motoryzacyjny: obserwuje się zwiększone zainteresowanie importem części zamiennych, podzespołów i akcesoriów samochodowych, w tym używanych, zwłaszcza do pojazdów produkowanych w Polsce i in. krajach EŚW,  A ponadto: branżę maszynowo-narzędziową, sektor produktów chemicznych, drzewno-papierniczy, wyroby ze szkła i porcelany, sprzęt medyczny, wyposażenie szpitali i laboratoriów, sektor metali nieszlachetnych, gł. wyroby stalowe, złom z żeliwa i stali, miedź, sektor rolno-spożywczy, maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego. W programie pobytu Misji w Egipcie zaplanowane jest Polsko-Egipskie Forum Gospodarcze w Kairze oraz indywidualne rozmowy handlowe przygotowane przez partnerów KIG w Egipcie, spotkania w wybranych instytucjach gospodarczych i biznesowych w Kairze/Aleksandrii, wizyta w Sueskiej Strefie Ekonomicznej, a także szereg innych spotkań z lokalną administracją egipską.

Strefa ekonomiczna wokół niedawno otwartego Nowego Kanału Sueskiego powstała w 2015 r. i jest dynamicznie rozwijającym się międzynarodowym hubem przemysłowym i logistycznym, przyciągającym firmy z całego świata i stanowiącym doskonałe wejście na rynki afrykańskie. Przebywający w Polsce w ub. roku Prezes Sueskiej Strefy Ekonomicznej podczas konferencji w KIG zachęcał polskich przedsiębiorców do zakładania swoich przedstawicielstw w Strefie, oferując dogodne warunki finansowe i ułatwienia formalne.
W ramach programu Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia realizację programu merytorycznego jw. oraz pełną obsługę logistyczną uczestników Misji. Koszt udziału w Misji wynosi: 5.680 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:

– przelot w klasie ekonomicznej Warszawa – Kair – Warszawa, – transfery lotnisko – hotel – lotnisko, transport lokalny w Egipcie, – ubezpieczenie podróżne oraz wizę – przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych o uczestnikach misji dla lokalnych partnerów, – obsługę tłumaczeniową , – program towarzyszący.

Rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez organizatora misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu bezpośrednio przez uczestników misji (koszt noclegu zostanie potwierdzony po wyborze hotelu i wynegocjowaniu stawek).

Z uwagi na harmonogram przygotowań wynikający z uzgodnień z egipskimi partnerami, wszystkich zainteresowanych udziałem w misji prosimy o pilną rejestrację na formularzu zgłoszeniowym TUTAJ

W sprawach organizacyjnych zapraszamy do kontaktu z Biurem Współpracy z Zagranicą KIG:

Maria Nowakowska, ; tel: 22 – 6309783 Agnieszka Salamończyk, , tel: 22 – 6309773.