Lubuska Spółka LUG Członkiem Światowego Forum Ekonomicznego

W styczniu 2019 do grona członków Światowego Forum Ekonomicznego dołącza Grupa Kapitałowa LUG S.A., jeden z międzynarodowych liderów branży oświetleniowej.

 

Zyskując status Członka Światowego Forum Ekonomicznego, LUG dołącza do globalnej społeczności firm, organizacji międzynarodowych i innych instytucji, których celem jest poprawa ogólnego stanu otaczającego nas świata. Jako firma specjalizująca się w projektowaniu, rozwoju i produkcji kompleksowych rozwiązań oświetleniowych LED dla profesjonalnych zastosowań takich jak obiekty infrastrukturalne czy przestrzenie miejskie, LUG oferuje gotowe odpowiedzi na wybrane wyzwania jakim stawia czoła współczesny świat poprzez podnoszenie efektywności energetycznej, ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery czy poprawę bezpieczeństwa i komfortu naszego i otaczających nas osób.

Założona w 1989 roku w Polsce, firma LUG prowadzi działalność poprzez szeroką sieć zagranicznych spółek, biur regionalnych i partnerów biznesowych dostarczając swoje rozwiązania na projekty w około 70 krajach na całym świecie. Dzięki możliwości osiągnięcia efektu synergii z połączenia technologii LED i IoT, LUG jest również aktywny w obszarach inteligentnego oświetlenia i smart city, pomagając w dostosowaniu przestrzeni publicznych do potrzeb ich użytkowników i w efektywnym zarządzaniu różnymi aspektami życia współczesnych miast.

Światowe Forum Ekonomiczne

Światowe Forum Ekonomiczne jest wiodącą międzynarodową organizacją wspierającą współpracę sektorów publicznego i prywatnego, której celem jest poprawa stanu otaczającego nas świata. Forum współpracuje z czołowymi przedstawicielami polityki, biznesu i innych obszarów społeczeństwa aby kształtować globalne, regionalne i przemysłowe strategie rozwoju. Postało w roku 1971 jako fundacja non-for-profit. Zlokalizowane w Genewie, jest organizacją niezależną, bezstronną i niepowiązaną z żadną grupą interesów. Gromadzi wokół siebie najlepsze organizacje z sektora prywatnego i publicznego, organizacje międzynarodowe i instytucje akademickie.

LUG

LUG jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z 30-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji infrastrukturalnych i przemysłowych opraw oświetleniowych oraz oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym obiektów użyteczności publicznej, powierzchni sprzedażowych i projektów architektonicznych. Bogate portfolio, w którym znajduje się ponad 6 tysięcy wariantów produktów pozwala firmie na zapewnienie kompleksowego zestawu rozwiązań oświetleniowych dla obiektów każdego typu. Własny zespół projektantów oświetlenia, dział R&D z w pełni wyposażonym laboratorium i sekcja customizacji pozwalają LUG dostosowywać produkty to indywidualnych potrzeb nawet najbardziej wymagających projektów.