Podumowanie misji gospodarczej do Chin

W dniach 8-13 czerwca 2019 roku lubuscy przedsiębiorcy uczestniczyli w misji gospodarczej do Chin (Kanton). Program wyjazdu obejmował wiele spotkań i wizyt, z których każde niosło ze sobą dużo informacji nt. rynku chińskiego. Uczestnicy zapoznali się ze specyfiką prowincji okręgu konsularnego oraz uwarunkowaniami prowadzenia biznesu w Chinach. Do najważniejszych wizyt należy zaliczyć spotkanie w Konsulacie RP w Kantonie, spotkania w izbach handlowych, wizyty w firmach zlokalizowanych w dzielnicy przemysłowej Guangzhou Development District oraz w instytucji  zajmującej się rejestracją znaków towarowych, algorytmów i patentów (WTOIP). Najważniejszym momentem całego wyjazdu były niewątpliwie spotkania biznesowe zorganizowane dla przedstawicieli lubuskich firm z kontrahentami chińskimi, z których przedsiębiorcy byli niezmiernie zadowoleni.

Uczestnicy misji gospodarczej odwiedzili również Międzynarodowe Targi  Guangzhou Electrical Building Technology, zaliczane się do najważniejszych wydarzeń branży inteligentnego budownictwa
i zarządzania energią na świecie. Województwo Lubuskie reprezentowały firmy z sektora: IT, automatyki przemysłowej, elektromobilności i energii.

Delegacji przewodniczyli Radni Województwa, pani Anna Synowiec i pan Sebastian Ciemnoczołowski.

W misji udział wzięli:

Ekoenergetyka Polska Sp. z o.o. (Zielona Góra)

Nextronic Sp. z o.o. (Zielona Góra)

POSTĘP S.A (Świebodzin)

Intermedia Agencja Interaktywna Bożena Szymczak (Zielona Góra)

RAC Systems Sp. z o.o. (Płoty)

Perceptus S.A. (Zielona Góra)

Elite Invest  Sp. z o.o. (Zielona Góra)

Projektowanie Ekspertyzy Obsługa Inwestycji mgr inż. Stanisław Golda (Gorzów Wielkopolski)

Biuro Opracowań Środowiskowych ENVIPOSSE Małgorzata Ratajczak (Zielona Góra)

Agacki-Szymczak sp.j. (Zielona Góra)