Nowy program PFR – Aplikacje Jutra – wykorzystaj technologię w walce z kryzysem

Epidemia koronawirusa pokazała, że nowe technologie mogą stać się antykryzysowymi narzędziami. W konkursie zostały określone trzy kluczowe obszary w których poszukiwane są nowe rozwiązania: Zdrowie, Praca i Przedsiębiorczość oraz Społeczeństwo. Pomysły na aplikacje można zgłaszać do 15 lipca. Łączna pula nagród, które Polski Funduszu Rozwoju przeznaczy na stworzenie prototypów innowacyjnych aplikacji, które pomogą w walce ze skutkami kryzysu wywołanego przez pandemię Covid-19 wynosi 1 mln zł.

PFR po raz pierwszy ogłasza konkurs, w którym nagrodą jest wsparcie inwestycyjne w stworzeniu prototypu aplikacji, która nie tylko przyczyni się do walki ze skutkami kryzysu, ale będzie wykorzystywana w nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej.

W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne, zespoły pomysłodawców, a także młode innowacyjne firmy. Wystarczy zarejestrować się na stronie, nagrać 5-minutowy filmik prezentujący pomysł i zespół, który za nim stoi, a następnie wypełnić i wysłać krótki formularz zgłoszeniowy. Na koniec lipca 2020 roku spośród nadesłanych pomysłów komisja konkursowa wyłoni 12 najciekawszych projektów. Finaliści wezmą udział w warsztatach z prototypowania i testowania, które umożliwią im dopracowanie koncepcji i zaprezentowanie ich przed jury podczas Gali Finałowej. PFR sfinansuje powstanie najciekawszych rozwiązań.

Podczas Gali Finałowej jury złożone z ekspertów i przedstawicieli funduszy inwestycyjnych PFR Ventures wyłoni po jednym najlepszym pomyśle dla każdego z trzech wyzwań konkursowych. Dokonując oceny pomysłu będzie oceniana jego innowacyjność oraz użyteczność rynkowa. Każda nagroda główna to 250 tys. złotych. Konkurs przewiduje także przyznanie trzech wyróżnień, które otrzymają po 100 tys. złotych. Wszystkie nagrody finansowe będą mogły zostać wykorzystane na realizację prac programistycznych, wizualnych oraz promocję i marketing produktu.

Opis wyzwań: Zdrowie, Praca i Przedsiębiorczość oraz Społeczeństwo znajdziesz na stronie konkursowej.

 

Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca 2020 roku. 

pfr