Pittsburgh alternatywą dla Doliny Krzemowej? Sprawdź podczas wirtualnej wycieczki!

Czy wiedzieliście, że sztuczna inteligencja została wynaleziona ponad pół wieku temu w Pittsburghu? To miasto może być dla firm high-tech alternatywą wobec Doliny Krzemowej, i to nie tylko ze względu na niższe koszty. Możecie się o tym przekonać podczas wirtualnej wycieczki, która odbędzie się 9 lipca 2020 r.

Pittsburgh to silny ośrodek branży technologicznej w USA. To w tym mieście, na Carnegie Mellon University (CMU), ponad 50 lat temu narodziła się sztuczna inteligencja. W Pittsburghu Uber testuje pojazdy bezzałogowe, Bosch i Google mają swoje centra AI, a Zoom dokonał ostatnio inwestycji w związku z dużym rozwojem firmy.

Dla firm technologicznych, które myślą o przyczółku w USA, Pittsburgh może być alternatywą np. dla Doliny Krzemowej w Kaliforni. Wiele firm, także amerykańskich, przenosi część swoich działań właśnie do Pittsburgha, między innymi ze względu na kompetencje tamtejszej kadry – CMU ma jeden z najlepszych programów nauczania w dziedzinie computer science w USA i na świecie, a Pittsbugh zajmuje 5 miejsce w USA pod względem liczby absolwentów STEM).

Organizatorem spotkania jest Pittsburgh Regional Alliance.

Więcej informacji o wirtualnej wycieczce, w tym link do rejestracji, znajdziecie w elektronicznej broszurze.

trade.gov