webinarium – UK is open – poznaj szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim

Mimo pandemii COVID-19 oraz brexitu, Wielka Brytania wciąż jest krajem niezwykle atrakcyjnym dla inwestorów. Gospodarka brytyjska jest jedną z największych i najbardziej wpływowych gospodarek na świecie.

Już 16 lipca odbędzie się szkolenie online – „Szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”. Webinar skierowany jest do polskich przedsiębiorców, którzy rozpatrują, także w dalekiej perspektywie, inwestycje w Wielkiej Brytanii.

Konferencja powstała we współpracy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie z Polish Business Link, Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Londynie i British-Polish Chamber of Commerce.

Webinar odbędzie się w języku polskim. Będzie podzielony na trzy części: dwa panele dyskusyjne oraz networking. Na konferencji pojawiają się eksperci z rządowych instytucji z Polski i Wielkiej Brytanii, specjaliści z banków inwestycyjnych, a także przedstawiciele kancelarii prawniczych i firm zajmujących się obsługą przedsiębiorstw.

Konferencję zwieńczy sesja networkingowa, na której będzie można nawiązać wartościowe kontakty biznesowe. Wiedza pozyskana w ramach szkolenia będzie cenna dla wszystkich poważnie zainteresowanych inwestycjami w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania to centrum rynków kapitałowych oraz doskonały punkt startu do wejścia na rynki globalne, tj. Ameryka Północna czy Bliski i Daleki Wschód. Mimo trudów, z jakimi zmaga się teraz kraj, wielu Polaków wciąż chętnie inwestuje na Wyspach. Polscy przedsiębiorcy działają na zasadach greenfield lub brownfield, łączą swoje firmy z firmami z UK lub przejmują brytyjskie przedsiębiorstwa.

Zgodnie z danymi GUS, opracowanymi w 2019 roku, wartość polskich towarów eksportowanych do Wielkiej Brytanii wyniosła 14,1 mld euro – to plasuje ten kraj na trzecim miejscu wśród największych odbiorców polskich produktów. Brexit i związane z nimi nowe procedury celno-podatkowe z pewnością utrudnią nieco współpracę, nie warto jednak z niej rezygnować.

 Webinarium „Szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”

Czwartek, 16.07.2020 -> 11:00 – 14 CET/ 10.00 – 13.00 BST

Więcej informacji oraz REJESTRACJA: https://plus.pblink.co.uk/webinar