Misja z Cape Town & Western Cape – virtual fresh produce B2B mission to Poland, 29.10.2020 r.

KIG – Krajowa Izba Gospodarcza oraz WESGRO – Cape Town & Western Cape Torurism, Trade & Ivestment Agency we współpracy Ambasadą RPA w Polsce, Forum Eksporterów Świeżych Produktów z Western Cape zapraszają do udziału w webinarium biznesowym i wirtualnych spotkaniach B2B z udziałem przedstawicieli firm południowoafrykańskich z Kapsztadu i Prowincji Zachodniego Przylądka reprezentujących sektor świeżych owoców i warzyw.

Do udziału w misji z Cape Town & Western Cape zapraszamy wszystkich importerów, detalistów, hurtowników, dystrybutorów i kupców świeżych owoców oraz warzyw do kontaktu i wstępnej deklaracji udziału w spotkaniach online z firmami z Western Cape. Wirtualne spotkania B2B planowane są na 29 października 2020. Spotkania poprzedzone zostaną webinarium, podczas którego poruszone zostaną kluczowe tematy dotyczące biznesowymi relacji i wymiany handlowej między Polską a Prowincją Western Cape.

Republika Południowej Afryki stanowi największą gospodarkę na kontynencie afrykańskim. Główną rolę odgrywa w niej sektor usług finansowych. Jest on najlepiej rozwinięty  i najnowocześniejszy w tej części regionu. Znaczący udział w PKB kraju mają handel i turystyka, usługi publiczne oraz transport i komunikacja. RPA jest drugim co do wielkości eksporterem owoców cytrusowych. Świeże owoce stanowią około 35% eksportu produktów rolnych z RPA. Według najnowszych prognoz RPA wyeksportuje w 2020 r. rekordową ilość owoców cytrusowych. Szacuje się, że całkowity wzrost eksportu w porównaniu z rokiem poprzednim wyniesie 11%. Całkowity eksport pomarańczy, cytryn, mandarynek i grejpfrutów z Południowej Afryki w bieżącym roku osiągnie rekordowy poziom 2,31 mln ton.

Głównymi importerami owoców cytrusowych z Południowej Afryki jest Holandia, Wielka Brytania, Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska i Chiny. Specjalność eksportowa RPA to też warzywa (m.in. bataty, dynia piżmowa, orzech szary). Oprócz cytrusów, eksport obejmuje m.in. owoce pestkowe, winogrona stołowe, owoce subtropikalne (awokado, liczi, mango, ananas, papaja) i owoce egzotyczne (melony, figi, granaty i inne) eksportowane do ponad 100 krajów. Południowoafrykańskie awokado trafia głównie do  Europy.

Po wyborze partnerów do rozmów B2B  KIG przygotuje program spotkań w formule wirtualnej. Firmy z Polski i RPA przeprowadzą indywidualne rozmowy B2B online.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Kontakt:

Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
Agnieszka Salamończyk, Z-ca Dyrektora
tel: 22 6309773
e-mail: 

Elżbieta Wojtas
tel: 22 6309752
e-mail: 

 

kig