W niedzielę pierwszy lot do Chorwacji

Startuje wakacyjna oferta połączeń do Chorwacji z lotniska w Babimoście. Pierwszy samolot do Rijeki z lubuskimi turystami wystartuje w najbliższą niedzielę (4 lipca). Podróżni polecą z LOT-em.

Nowe kierunki podróży

– Będą to cotygodniowe połączenia, realizowane z zachowaniem odpowiednich warunków ostrożności sanitarnej. Zarówno LOT, jak i lotnisko w Babimoście są na to przygotowani – tłumaczy członek zarządu Marcin Jabłoński.

Przypomnijmy, że kilka dni temu z lotniska w Babimoście wystartowały pierwsze, tegoroczne czarterowe loty do Turcji. Na pokładzie Airbusa A330-302 zasiadł niemal komplet pasażerów, którzy polecieli do malowniczej Antalya. Kolejnym kierunkiem otwartym dla Lubuszan, dzięki staraniom zarządu województwa, będzie Chorwacja. Podróżni mogą mogą udać się bezpośrednio do chorwackiej Rijeki z polskim przewoźnikiem LOT-em.  Połączenia zostaną uruchomione na 10 tygodni. Bilety można zarezerwować przez stronę www.lot.com.

Uwaga na epidemiczne obostrzenia (stan na 02.07.2021 r.)

Od 1 lipca Chorwacja zmieniła zasady w zakresie przyjmowania turystów. Zagraniczni podróżni muszą przedstawić unijny certyfikat potwierdzający szczepienia, zaświadczenie ozdrowieńca lub negatywny wynik testu. W przypadku testów należy pamiętać o kilku dodatkowych wytycznych. Ważne jest, aby negatywny wyniku testu został wystawiony nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. W przypadku akceptowanego przez państwa UE szybkiego testu antygenowego mowa zaś o 48 godzinach. Do Chorwacji wjadą także zaszczepione osoby oraz ozdrowieńcy na podstawie odpowiednich potwierdzeń. Nie spełnienie wymogów stawianych przez chorwacki rząd, będzie skutkowało automatycznym skierowaniem na kwarantannę.