Lubuskie Forum Innowacji tym razem w Gorzowie

Możliwości finansowania projektów badawczo-rozwojowych i najnowsze trendy w innowacyjnej gospodarce to jedne z tematów nadchodzącego Lubuskiego Forum Innowacji, które organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Przedsiębiorców, przedstawicieli środowiska naukowego i urzędników będzie gościć Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie. W jej murach będą omawiane takie tematy, jak: nowoczesne technologie w medycynie, działalność gorzowskiej uczelni w zakresie badań, rozwoju i innowacji czy innowacje w gospodarce. Ponadto przekazane będą informacje o konkursie na wybór obszarów kluczowych w ramach Lubuskich Inteligentnych Specjalizacji.

Udział w forum wezmą m.in.: Sylwia Pędzińska – dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiegowiceprezes gorzowskiego szpitala – Robert Surowiecdr inż. Robert Barski z Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża i dr Jerzy Tutaj z Politechniki Wrocławskiej.

Posiedzenie Lubuskiego Forum Innowacji będzie połączone z warsztatami dla jednostek samorządu terytorialnego. Warsztaty będą dotyczyć źródeł finansowania innowacyjnych projektów (również poza polityką spójności) oraz komunikacji w urzędzie i samorządzie.

Lubuskie Forum Innowacji w Gorzowie odbędzie się 10 czerwca w godzinach 10.00 – 13.00 na terenie Laboratorium Technologicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża. Od 13.30 do 16.00 w tym samym miejscu będą trwały natomiast warsztaty. Szczegóły można znaleźć na stronie innowacje.lubuskie.pl.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI