Planowanie projektów B+R – nowy bezpłatny kurs online od PFR

Jak nauka może skutecznie nawiązywać współpracę z biznesem? Jak planować prace badawcze, pozyskiwać finansowanie i zarządzać projektem? Odpowiedzi dostarcza nowy bezpłatny kurs online „Planowanie projektów B+R”, który jest już dostępny na platformie kursy.pfr.pl.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rozwojowym menadżerów, pracujących przy projektach  B+R oraz widząc szanse jakie niesie kolejna perspektywa funduszy europejskich, PFR stworzył bezpłatny kurs online pt. ,,Planowanie Projektów B+R”, w którym eksperci krok po kroku przeprowadzają uczestnika przez proces planowania projektów B+R. Kurs rozpoczyna cykl działań doradczo – edukacyjnych PFR, którego celem jest budowanie kompetencji menadżerów i wspieranie firm w pozyskiwaniu finansowania na rozwój.

Wiedza i praktyka

Kurs „Planowanie projektów B+R” powstał, aby przygotować firmę do stworzenia założeń projektu B+R.
Podczas ponad godzinnego kursu uczestnik dowie się m. in.:

  • jak stworzyć koncepcje rozwoju nowego produktu do wdrożenia?
  • jak przygotować się do aplikowania o środki funduszów europejskich na rozwój (m.in. FENG)?
  • jak zdefiniować kamienie milowe, przedstawić poszczególne etapy i zarządzać takim projektem?

Przewagą wszystkich kursów PFR, jest zaangażowanie ekspertów i praktyków Tym razem do współpracy zaprosiliśmy przedstawicieli firm TechOcean, Grupa Maspex i Selena, którzy, podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w realizacji projektów B+R w ich firmach podając przykłady zrealizowanych innowacji procesowych i produktowych.

Sprawdź, czy ten kurs jest dla Ciebie?

Kurs skierowany jest do osób na każdym etapie rozwoju zawodowego. Osoby rozpoczynające pracę przy projektach badawczo-rozwojowych otrzymają solidne podstawy do dalszego rozwoju swoich kompetencji, natomiast doświadczeni menedżerowie mają możliwość uporządkowania posiadanej wiedzy i zainspirowania się działaniami innych firm. Każdy uczestnik, który poprawnie rozwiąże test końcowy, otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

Bezpłatny kurs online “Planowanie projektów B+R” jest już dostępny. Wystarczy jednorazowa rejestracja na stronie www.kursy.pfr.pl, aby otrzymać dostęp do całej bazy materiałów online przygotowanych przez zespół PFR.

Osoby zainteresowane kontynuacją mogą wziąć udział w dedykowanych warsztatach online pt. „Architekt projektów B+R””. Już teraz można zapisać się na szkolenie pod linkiem, a pierwsze spotkania już 9 lutego 2023 roku.

źródło