Weź udział w warsztatach i zostań menedżerem projektów B+R

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) to 7,9 mld euro dotacji, które do 2027 roku będą dystrybuowane do firm w ramach licznych konkursów grantowych. Ponad połowa tej kwoty jest zarezerwowana na projekty związane z innowacjami, a więc także na badania i rozwój.

W rezultacie wciąż rośnie zapotrzebowanie na menedżerów projektów B+R, którzy sprawnie przeprowadzą cały proces – od pomysłu, poprzez nawiązanie współpracy z ośrodkami badawczymi,  aż po wdrożenie finalnego produktu lub usługi. W odpowiedzi na potrzebę rynku stworzyliśmy cykl bezpłatnych kursów online z obszaru zarządzania projektami B+R rozbudowane o komercyjne warsztaty „Architekt projektów B+R”.

Własny projekt B+R krok po kroku

Warsztaty skierowane są m.in. do: specjalistów i ekspertów od pozyskiwania finansowania w firmach, koordynatorów projektów i osób odpowiedzialnych za rozwój produktów, które chcą nadać tempa karierze w kierunku menadżera B+R oraz myślą o rozpoczęciu własnych projektów.

Biorąc udział w warsztatach poznasz dobre praktyki planowania własnego projektu B+R i otrzymasz wskazówki dotyczące realizacji. Warsztaty zakończysz z koncepcją własnej agendy badawczej, którą możesz przekuć w nowe działanie lub wniosek o środki europejskie. Tego nie nauczysz się z książek!
Warsztaty, składają się z 3 spotkań online i konsultacji indywidualnych. W tym czasie wypracujesz własną agendę badawczą projektu, która wpisze się w specyfikę Twojej organizacji. Jest to praktyczna wiedza, której nie znajdziesz w książkach i innych kursach.

Dzięki udziałowi w warsztacie, podniesiesz swoje kompetencje oraz:

  • dowiesz się, jak w praktyce tworzyć zyskowny projekt, który przyniesie dodatkowy przychód, poprawi konkurencyjność przedsiębiorstwa oraz wpisze się w programy dotacyjne, jak np. FENG,
  • zdobędziesz umiejętności, jak definiować obszar działań oraz określać osiągalne
  • i mierzalne kamienie milowe,
  • poznasz w praktyce, jak przekuć plan B+R na wniosek dotacyjny oraz dokonasz analizy ryzyka,
  • nauczysz się, jak efektywnie budować zespoły B+R.

Warsztaty prowadzi Błażej Żyliński – praktyk, Chief Technology Officer w firmie TechOcean i kierownik wielu projektów B+R, który tworzy z sukcesem produkty od koncepcji po wdrożenie. Sam siebie określa najemnym innowatorem, wynalazcą i seryjnym przedsiębiorcą.

Jak skorzystać z warsztatów? 

Zainteresowani mogą dołączyć do warsztatów indywidualnie lub grupowo jako firma. Koszt dla jednego uczestnika wynosi 970,00 zł netto. Zapisy trwają do 30 stycznia. Na dedykowanej stronie znajdziesz dodatkowe informacje oraz formularz do zapisu. Więcej pod linkiem.