Park Technologii Kosmicznych to naturalny partner do współpracy z rządem

– Jesteście państwo solą tkanki społecznej, która organizuje gospodarkę – mówił do przedsiębiorców na spotkaniu mentoringowym członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga.

We wtorkowy wieczór, 12 marca 2024 r., sala konferencyjna nowosolskiego Hotelu Sjesta wypełniła się po brzegi przedsiębiorcami zainteresowanymi rozwinięciem i udoskonaleniem prowadzonych przez siebie firm. W spotkaniu mentoringowym wziął udział członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga, który powitał przedsiębiorców nawiązując do nazwy miasta Nowa Sól, gdzie odbyło się wydarzenie.

– Jesteście państwo solą tkanki społecznej, która organizuje przedsiębiorczość, gospodarkę. Mam nadzieję, że dużo skorzystacie z naszego szkolenia – powiedział członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga. – Na pewno będzie chcieli skorzystać w swojej działalności ze środków Unii Europejskiej. Miałem przyjemność uczestniczyć niedawno w spotkaniu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej z panią minister Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz i panem wiceministrem Jackiem Protasem. KPO idzie do nas wielkimi krokami. Część środków z Krajowego Planu Odbudowy będzie na pewno bardzo mocno absorbowała sektor, w którym się znajdujemy, czyli hotelarstwo. Ta branża bardzo ucierpiała w czasie pandemii i będzie mocno dofinansowywana. I druga noga Funduszy Europejskich – fundusze spójnościowe, z którymi też starujemy bardzo mocno. Już ruszyły pierwsze konkursy!

Podczas wydarzenia możliwości wsparcia przedsiębiorców w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 zaprezentował dyrektor Departamentu Programów Regionalnych UMWL Daniel Roguski.

Uczestnicy poznali także propozycję Portu Lotniczego Zielona Góra – Babimost skierowaną do biznesu, którą przedstawił dyrektor Departamentu Infrastruktury Transportowej UMWL – Sławomir Kotylak.

W wydarzeniu uczestniczyli też prezes zarządu Spółki Lotnisko Zielona Góra-Babimost Marcin Stokłosa, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki i Rozwoju UMWL Łukasz Pabierowski.

Gościem specjalnym nowosolskiego spotkania był Paweł Tkaczyk – ekspert od marketingu i budowania marki, głównie poprzez grywalizację oraz storytelling. Wykładowca studiów MBA, wielokrotny prelegent TEDx oraz innych konferencji. Znajduje się w czołówce osobowości związanych z marketingiem w Polsce. Autor wielu książek, regularnie pisze do branżowych czasopism. Temat prelekcji P. Tkaczyka to „Trendy to nie wszystko, czyli o stałych elementach w budowaniu dobrego biznesu i marki”.

Atmosfera spotkania sprzyjała nawiązywaniu przez uczestników nowych kontaktów biznesowych.

Do końca naszego cyklu spotkań mentoringowych pozostały jeszcze trzy wydarzenia – w Żarach, Słubicach i Zielonej Górze. Więcej informacji podamy wkrótce.

źródło