Visa zaprasza kobiety do programu grantowego She’s Next

Visa uruchomiła w Polsce swój globalny program She’s Next, wspierający małe firmy prowadzone przez kobiety. Realizowany we współpracy z IFundWomen umożliwia polskim przedsiębiorczyniom i uchodźczyniom, które przebywają legalnie w Polsce, ubieganie się o jeden z pięciu grantów w wysokości 20 000 zł. Firmy otrzymają również mentoring i coaching przez rok, który wesprze ich rozwój. Zgłoszenia można składać do 10 listopada 2022 roku na stronie IFundWomen.com.

Wyzwania, przed którymi stają przedsiębiorczynie, są uniwersalne. She’s Next został uruchomiony w 2019 roku, by pomóc im je przezwyciężyć. Od tego czasu zyskał globalny zasięg, pomagając firmom należącym do kobiet w rozwoju ich biznesu dzięki grantom i wsparciu doradczemu, a także innowacyjnym narzędziom i rozwiązaniom płatniczym. Od 2020 roku Visa zainwestowała ponad 2,5 mln dolarów w granty i coaching dla przedsiębiorczyń poprzez program She’s Next na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Indiach, Wietnamie, Egipcie, ZEA i Arabii Saudyjskiej. W Europie został on uruchomiony m.in. w Irlandii, Łotwie, Szwecji i Danii. Program grantowy She’s Next, realizowany we współpracy z IFundWomen, jest skierowany do biznesów zarządzanych przez przedsiębiorczynie w Polsce. Visa chce także wspierać firmy prowadzone z Polski przez uchodźczynie z Ukrainy i innych krajów.

Procedura zgłoszeniowa jest bardzo prosta. Aby wziąć udział w konkursie, przedsiębiorczynie będą mogły opisać historię swojej firmy, odnieść się do tego, co zainspirowało je do założenia biznesu, a także podkreślić, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień. Ponadto uczestniczki zostaną poproszone o przedstawienie pomysłu na wykorzystanie grantu na rzecz rozwoju swojej firmy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie IFundWomen.com. Aplikować można do 10 listopada 2022 roku.

Informacja pochodzi z komunikatów prasowych organizatora.